468 reklam yeri
reklam alanı1
reklam alanı2

SBS 2013, 2013 sbs başvuru tarihi

2013 de SBS Sınavı var mı yok mu söylentileri herkesin aklını karıştırmaya devam ediyor. MEB – Milli Eğitim Bakanlığı tarafından henüz bir resmi açıklama bulunmamakta. Fakat 2014 de SBS Sınavı Kalkıyor mu sorularını sizlere cevaplıyoruz.

2014 yılında SBS’nin kalkacağı ve yerine BDS (Başarı Değerlendirme Sınavı) getirileceği söylentileri var. Öğrenciler 2013 yılında SBS sınavına girecekler. 2013 SBS Başvurusunu buradan okuyabilirler.

2014 SBS düzenlemesi en geç temmuzun ortasında yapılacaktır. Yeni sistemi sizlere paylaşacağız.

Yeni sistem hakkında ki düşüncelerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Benzer yazılar

8 Yorum Yapılmış.

 1. Fatoş Ergin diyor ki:

  Şu anda 7.sınıfta olup seneye 8.sınıfa gidecek öğrencileri ne gibi bir durum bekliyor bilemiyoruz. Sınav yok deniliyor ama , bilgiye dayalı bir sınav olabilir durumu da var. Bu ne demek anlamıyorum. O da bir sınav değilim? Şimdi yetkililere sormak istiyorum, birşeyi değiştirmek için yerine ne yapacağı belli olmalıdır. Buna göre bilgi verilir. Sınav yok ama daha ne olacağı da belli değil. Madem belli değil sınavı neden kaldırıyorsunuz? Bunun yanında dersanelerinde kapatılacağı söylendi. Tamam güzel bir itirazımız yok ama eğer dersaneler gerçekten kapanacaksa neden hepsi önümüzdeki sene için ön kayıt sınavı yapıyorlar? Kapanacak dersanenin sınavı mı olur. Ve de erken kayıt indirimi için şimdiden ücret istiyorlar. Şimdi size soruyorum sınav varmı yokmu? Eğer adı değiştirilip gene bir sınav varsa ne yapacağız? Yok eğer yoksa dersaneler neden kayıt için arayıp duruyorlarve çocuklar neye göre okullara yerleştirilecek ? Bu belirsizlik çok rahatsız edici. Sayın ME Bakanımızdan daha fazla beklemeden açıklama bekliyoruz. Birde şöyle bir söylenti var. Bazı iyi okullar (devlet) için (Galatasaray, kadıköy Anadolu vb. ) için bir sınav olacak. Diğer okulların sınavı yok. Birde özel okullar ( Fransız okulları, İtalyan , Avusturya liseleri vb.) için hepsi kendi özel sınavlarını yapacakları. Bu nedir böyle. Çocuklar bir tane sınava girerken şimdi birsürü sınava girmek zorunda kalacaklar. Bu daha kötü değilmi? Sınav üstüne sınav. Oradan çık diğer tarafa sınava gir. Hiç mantıklı birşeymi bu? Allah aşkına. Lütfen bir yetkili çıkıp ta cevap versin. Biz ne yapalım? Daha çok var demeyin , bu belirsizlik içinde çocukların rahatsızlık duydukları kesin. Saygılarımla, açıklama bekliyoruz.

 2. selma diyor ki:

  benım cocugum bu sene 7. sınıf. ve ben bıdahakı sene nasıl bı sınav olacagını bılmıyorum. dersaneye gıtmelımı cocugum. veya yapılacak sınav sadece 8. sınıf sorularınımı kapsayacak. bu sekılde ögrencılerın geleceklerı ıle oynanmasını kınıyorum.

 3. Ebru diyor ki:

  Benim oğlum 7.sınıfa gidiyor.seneye SBS kalktı diyorlar.ama dersaneler öyle demiyor.mutlaka sınav olacak deniyor.artık bir cevap verin.dersaneler kapatılmıyor.kapatılırsa zaten bu çocuklar sınava nasıl hazırlanacak.sistem bir türlü oturamadı bizim zamanımızda en güzeldi çocuklara acıyorum yarış atı gibi oldular.çocuklar sitresten başka bir şey yaşamıyor tabiki bizlerde öyle ..

 4. melda diyor ki:

  ben bu sene 7.sınıftayım seneye ne olucak merak edyorum!!!!!!!!!!!!

 5. Şua Gündoğmuş diyor ki:

  Merhaba, bende herkez gibi kızım için endişeleniyorum. Seneye
  SBS Sınavı yapılacak mı, sınav nasıl olucak. Çan eğrisi puan sistemi gelicek deniliyor. Benim kızım başarılı bir çocuk. Okuduğum yazılarda okul başarısı çan eğrisi puanı SBS Giriş puanını etkileyecek deniliyor. Yani okul karne ortalaması 70 ise ve benim kızımın karne ortalaması 90 ise sbs giriş puanı fazla olucakmış.O zaman vasat bir okula yazdırıp, özel hoca ile destekleyip, sbs giriş puanını yükseltmek çok mu adil. Şu anda özel okulda ve kendi ayarında çocuklarla savaşıyor. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 6. irem diyor ki:

  ben şu anda 7. sınıf öğrencisiyim fakat seneye sbs bi’ var deniliyor bi’ kok deniliyor. hiçbirşey anlamadım ve çok merak ediyorum

 7. meltem diyor ki:

  Oğlumun okul müdürü,beden,müzik,resim gibi derslerde öğretmenlerin 90-100 gibi notlar vermesini yasaklamış,beden öğretmeni topa bir vur diyor yazılı notu veriyor,olacak şey değil,teknoloji-tasarım dersi dahil tüm öğretmenler yarışır gibi 60-70 gibi notlar vererek adaletsizliğe neden oluyorlar.Fen-mat-türkçe-ing si çok iyi olan oğlumun,2 yıldır uygulanan bu negatif yaklaşımdan dolayı notlarının düştüğünü üzülerek izliyorum.Madem SBS’de ya da yeni çıkacak sınavda(ismi her neyse),6.7 sınıf not ortalaması önem kazanıyor bari asıl dersler olan MAT-FEN-SOS-İNG-TÜRKÇE’nin NOT ORTALAMASI ALINSIN ETKİ ETSİN,yoksa ki çok büyük haksızlık ben içime sindiremiyorum,doğru dürüst derse gelmeyen müzik dersi öğretmeni sanki bana konservatuvar eğitimi veriyormuş gibi,neye göre 70 veriyor anlamış değilim,göya çocuk konuşmuş derste sırf bu yüzden tek-tasarım yazılı notuna 20 vermiş öğretmeni,bu adaletsizlik son bulsun artık,not ortalamamızı düşürmekten başka bir işe yaramıyor bu dersler,taktirlik çocuğum teşekkürü bile sınırda zorla alıyor normal dersler güzel diğerleri berbat saçmalık yani,lütfen bir çare…

 8. irem diyor ki:

  ya ben şu an 7. sınıf öğrencisiyim bence en mantıklısı okul puanlarına göre yerleştirmek çünki çok çalışkan bir çocuk belki o gün bi aksilik olursa sınava giremicek ben okul puanlarına göre yerleştirilmesini istiyorum. :)


?