468 reklam yeri
reklam alanı1
reklam alanı2

E-Okul sitesi MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından verilen veli bilgilendirme sistemidir. Bu sistem üzerinde veliler öğrencilerin notları hakkında bilgi edinirler. Öğrencilerin sınav sonuçları, devamsızlık bilgisini e-okul sistemi üzerinde öğrenirler. MEB’in yapmış olduğu bu sistem çok güzel ve bilgilendirme amaçlı olduğu için kolay erişim sağlandığından dolayı sistemsel olarak çok güzel işliyor.

Bu yüzden veli bilgilendirme sistemi üzerinden bazen erişim sağlanmamaktadır. Öğrenciler e okul sitesine girememe gibi bir sorun ile karşılaşmaktadırlar.

e-okul-ogrenci-girisi

Öğrencilerim çok sık sorduğu sorular; e okul sitesine giremiyorum ne yapmalıyım?, eokul sistemine giriş yapamıyorum, e okul sitesine girmiyor, e-okul sitesine neden giremiyorum gibi birçok soru gelmekte bizlere..

VBS yani veli bilgilendirme sistemi bazen erişime kapanıyor. Çok sık kapandığı zamanlar siteye erişim sağlanamıyor. Bu durumdan öğrenciler şikayetçi…

Yapmanız Gerekenler;

Genellikle Akşam saat 22.00 dan sonra girmeye çalışın. Yoğunluk azalıyor.

Sabah Saat 07.00 – 10.00 arası girmeye çalışın.

Bunların dışında yapılacak başka bir şey bulunmuyor arkadaşlar. Maalesef https://e-okul.meb.gov.tr/ilkogretim/veli/iov00001.aspx yapacağımız farklı bir sistem bulunmuyor.

 

Benzer yazılar


?